Švedska i Francuska igrali su drugo polufinale Europskog rukometnog prvenstva. Od 20:30 sastali su se favorizirani Francuzi, koji ipak nisu mogli protiv sjajnih Šveđana.
Sjajnom obranom i raspoloženim vratarom Palickom koji je zabio i tri pogotka u prvom dijelu Švedska je na odmor išla s vodstvom od 17:14.
Par minuta prije kraja susreta Francuzi su stigli na minus dva, ali nisu mogli protiv raspoloženih Šveđana. U završnici je bilo infarktno, Franuzi su stigli na minus jedan, ali je onda Porte zaradio crveni karton. Najveći heroj bio je Palicka koji je u posljednjim sekundama obranio čisti zicer Francuzima te odveo Šveđane u finale.
Heroji kod Švedske bili su Gottfridsson s devet pogodaka i osam asistencija te Palicka s deset obrana i čak tri pogotka. Kod Francuza je najbolji bio Descat s osam pogodaka.
What a return to the tournament for Andreas Palicka – the first of THREE empty-net goals, making him currently the top scorer of the game 🤯@hlandslaget 🇸🇪 #ehfeuro2022 #watchgamesseemore pic.twitter.com/U9hUxISHs7
— EHF EURO (@EHFEURO) January 28, 2022
🤩 An incredible save from Andreas Palicka wins the match for @hlandslaget 🇸🇪 & sends them to the #ehfeuro2022 final 🎊 pic.twitter.com/KL1ocx6XoP
— EHF EURO (@EHFEURO) January 28, 2022
Šveđani su slavili 34:33 te su tako izborili finale u kojem će igrati protiv Španjolske koja je ranije danas slavila protiv Danske.



































