Home Najnovije U-21 reprezentacija osigurala baraž, može i direktno na EP!

U-21 reprezentacija osigurala baraž, može i direktno na EP!

178
0

Hrvatska U-21 reprezentacija je u zadnjoj kvalifikacijskoj utakmici za Europsko prvenstvo očekivano u gostima pobijedila Estoniju 4:0 i sad čeka rasplet svoje skupine u kojoj joj je glavni konkurent Norveška. Momčad Igora Bišćana bila je ogromni favorit u Estoniji i bez ikakvih problema je pobijedila ekipu koja nikome u deset utakmica kvalifikacija nije zabila gol, piše portal Index.

Hrvatska je od prve minute dominirala, a povela je 7. minuti. Roko Šimić je sjajno glavom spustio jednu dugu loptu iz zadnje linije u noge Gabriela Vidovića koji pogađa prvi kut za vodstvo Hrvatske. Sve je bilo gotovo šest minuta kasnije kad je Mario Vušković bio najviši u skoku i glavom lijepo zabio za 2:0.

Bilo je samo pitanje koliko će golova Hrvatska zabiti. U 30. minuti Kačavenda je iskosa pogodio stativu, tri minute kasnije je Vidović u odličnoj poziciji pucao u blok, a u 41. minuti Hrvatska je zabila i treći gol. Prekrasnu akciju započeo je Fruk koji je sjajno proigrao Kačavendu, a on povratnom loptom našao Antonija Marina koji preciznim udarcem zabija za 3:0.

U nastavku ista slika. Vidović je u 53. minuti pucao pokraj gola, a u 55. je Kačavenda odlično propustio loptu Antonija Marina, a Toni Fruk lijepim udarcem zabio četvrti gol. Do kraja su čak i Estonci mogli zabiti, ali je Kotarski branio, dok su gol-razliku propustili podebljati Baturina i Drena Beljo koji je u sudačkoj nadoknadi promašio čisti zicer.

Tako je Hrvatska nakon kiksa u Norveškoj odradila svoj dio posla i sad joj treba pomoć drugih reprezentacija. Ovom pobjedom osigurala je najmanje dodatne kvalifikacije. Ako Norveška u zadnje dvije utakmice pobijedi i Finsku i Azerbajdžan, ona će direktno na Europsko prvenstvo.

Ako osvoji četiri boda, odlučivat će gol-razlika u kojoj je Hrvatska trenutačno u prednosti, a u svakom drugom ishodu Hrvatska će biti prva u skupini. Postoji mogućnost da Bišćanova momčad izbori plasman na Euro kao najbolja drugoplasirana reprezentacija, ali to ovisi o dosta drugih rezultata.

Previous articlePutin potpuno izgubio živce, Lavrova nazvao ‘seronjom’!
Next articleDječak (4) stradao vozeći se dječjim motociklom: Roditelji prisustvovali šokantnoj sceni, zanijemili od boli