MMA je opasan sport, ali ipak pod kontrolom sudaca u ringu koji znaju kad prekinuti meč ako je zdravlje nekog od boraca ugroženo. Sudac na priredbi Super Fight League nije znao, nego je nijemo promatrao kako jedna borkinja guši drugu dugo nakon što je ova već izgubila svijest.
U polufinalu SFL-a sastale su se ekipe Punjab i Bengaluru, a u trećoj borbi večeri između Ashe Roke i Hanne Kampf moglo je doći do tragičnog ishoda po američku borkinju da u kavez nije uskočio njen trener, bivši UFC borac Dennis Hallman.
Indijka Roka uhvatila je u giljotinu Kampf, koja je odmah izgubila svijest i počela se tresti kao da ima napadaj konvulzija jer joj je tijelo još neko vrijeme kontrolirala mišićna memorija. Ni komentatori nisu bili sigurni što se događa, prvo proglasivši da je Kampf ostala bez svijesti, a zatim se ispravili vidjevši njeno trzanje.
Sudac u kavezu Alan Fernandes nije reagirao te je dopustio da Roka dobrih 10-15 sekundi davi besvjesno tijelo protivnice. No Hallman je primijetio da s njegovom štićenicom nešto nije u redu te je uskočio u kavez i razdvojio protivnice, a tek nakon toga je svima postalo jasno da je Kampf bez svijesti.
Woman nearly losses her life in the cage because of an incompetent referee… pic.twitter.com/TyrdCdenh3
— Fight Haven (@FightHaven) January 15, 2023
Sudac je nakon borbe priznao pogrešku i rekao da iz svog kuta gledanja nije moga vidjeti oči Kampf i zaključiti da je ostala bez svijesti.



































