Home Sport FOTO: Rijeka – Slaven Belupo 1:1

1663
0

Nogometaši Rijeke remizirali su protiv Slaven Belupo u utakmici 20. kola MAXtv Prve lige. Riječki nogometaši nastavili su sjajan niz neporaženosti, ali su ujedno ostali bez dva vrijedna boda u utrci s Dinamom za prvo mjesto. Bio je to šesti uzastopni remi dvaju momčadi u prvenstvu.
Otvaranje utakmice ponudilo je otvorenu igru s obje strane. Slaven Belupo pokušao je, najviše probojima po lijevoj strani, zaprijetiti Vargiću. Iako je bilo nekoliko izglednih situacija, riječka obrana lako se nosila s napadima Slavena.
Rijeka je pak zaprijetila u devetoj minuti. Tomasov je izveo slobodan udarac, Bezjak skrenuo glavom, a loptu je dotaknuo i Moises i vratnica je spasila Slaven.
Pet minuta kasnije Močinić je oduzeo loptu na centru, Tomasov je krenuo u kontru, uslijedio je lijep udarac, ali nije bilo preciznosti.
I onda je stigao gol. Bezjak se izborio za jednu visoku loptu, odlično gurnuo u prostor za Tomasova koji se sjurio u kazneni prostor i matirao Rozmana – 1:0. Bio je to peti prvenstveni gol Tomasova ove sezone.

Rijeka je nastavila pritiskati, ali veliku priliku u 39. minuti imao je Slaven Belupo. Brlek je ubacio, Crepulja pucao glavom neometan na deset metara, ali Vargić je efektno obranio!
Veliku priliku Rijeka je imala u 66. minuti. Moises je sjajno gurnuo loptu u prostor za Tomasova, ali udarac napadača Rijeke završio je na vanjskoj strani mreže.
I onda je uslijedio šok. Slaven je uspio donijeti loptu u kazneni prostor Rijeke. Nakon što je blokiran udarac Ozobića lopta se u velikom luku odbila do Arapa koji je ostao sam pred Vargićem i zabio – 1:1.
Rijeka je krenula po pogodak vrijedan tri boda. Samardžić je u posljednjim sekundama ubacio dugu loptu, Bezjak smirio za Jugovića koji je ostao sam na deset metara, ali udarac je otišao pored vratnice!