Home Najnovije Nijemci: Pravilo je bilo da Kramarić igra ako je spreman. Sad je...

Nijemci: Pravilo je bilo da Kramarić igra ako je spreman. Sad je bio gledatelj

233
0

Andrej Kramarić (31) ostao je na klupi Hoffenheima, koji je u 24. kolu Bundeslige izgubio od Freiburga 2:1, pa se sada nalazi na posljednjem mjestu s 19 bodova, dva manje od mjesta koje osigurava ostanak u najvišem rangu. Njemački Kicker piše o tome kako trener Hoffenheima Pellegrino Matarazzo nije koristio hrvatskog napadača.

“Dugo je pravilo u Hoffenheimu bilo da Andrej Kramarić igra ako je spreman, od početka ili kao zamjena. U porazu od Freiburga bio je samo gledatelj”, navodi Kicker. Trener Matarazzo je izjavio: “Ne odlučujem na nečiju štetu, već u korist drugih.” U napadu Hoffenheima u toj utakmici bili su Ihlas Bebou i Munas Dabbur.

Kicker piše kako je Kramarić u proteklom kolu, kada je Hoffenheim izgubio od Mainza 0:1, bio “ogorčen” što je morao izaći iz igre u 59. minuti. Njemački novinari smatraju da je Kramarić trebao ući i protiv Freiburga, no kako je Ozan Kabak dobio drugi žuti, odnosno crveni karton u 84. minuti, trener je ubacio defenzivne igrače da stabilizira momčad.

Kramarić je 2016. godine došao u Hoffenheim iz Leicester Cityja. Za njemački klub odigrao je ukupno 243 utakmice, postigao 108 i asistirao za 49 pogodaka. Ove sezone je na pet pogodaka i dvije asistencije u 22 nastupa, a nastupio je svaki put kad je bio u kadru. Ugovor mu vrijedi do 2025. godine, a Transfermarkt mu vrijednost procjenjuje na devet milijuna eura.