Home Sport Rijeka lako do tri boda ali ostala bez trenera: Bišćan odlazi, nasljeđuje...

Rijeka lako do tri boda ali ostala bez trenera: Bišćan odlazi, nasljeđuje ga Rožman?

1618
0

Nogometaši Rijeke rutinski su svladali Istru u Puli i na taj način se vratili prvenstvenim pobjedama nakon nekoliko rezultatskih podbačaja. Umjesto na travnjaku, puno više uzbuđenja bilo je u bijeloj svlačionici u kojoj je uoči susreta Bišćan navodno objavio da odlazi iz kluba te da mu je to zadnja utakmica. Nakon toga, utakmica je pomalo pala u drugi plan pogotovo s obzirom na rano vodstvo Rijeke i dominaciju ‘bijelih’ na terenu.

A sve se doznalo neposredno nakon početka utakmice pa su odmah krenule špekulacije o Bišćanovom nasljedniku. Bišćan je prema nepotvrđenim informacijama trebao preuzeti mjesto izbornika U-21 reprezentacije Hrvatske, a bivši izbornik mlade vrste Nenad Gračan zamijenio bi ga na riječkoj klupi.

Međutim, onda je procurila i nova, navodno pouzdanija, informacija prema kojoj je u najužem izboru za trenera Rijeke Simon Rožman, 36-godišnji slovenski stručnjak, koji je vodio Domžale i Celje, a kojega je svojevremeno želio dovesti Matjaž Kek za svojega pomoćnika. Rožman bi prema toj verziji već sutra trebao preuzeti vođenje kluba.

Simon Rožman – od sutra na klupi Rijeke?

Riječani su protiv Puležana poveli već u 6. minuti Acosty je pucao, Čondrić kratko odbio, a Andrijašević je, kao i uvijek, bio na pravo mjestu.

U 40. minuti Istra ostaje s desetoricom igrača nakon što je Antonio Ivančić dobio drugi žuti karton. Sve je praktički riješeno u sudačkoj nadoknadi 1. poluvremena kada je Lončar dugom loptom sjajno pronašao Andrijaševića. Ovaj je majstorski smirio loptu i pričekao dolazak upravo Lončara koji je rutinski poentirao – za 0:2

I u trećem golu je sudjelovao sjajni Franko. Andrijašević je povukao kontru, u pravom trenutku odigrao za Murića koji je poentirao za 0:3 što se pokazalo i konačnim rezultatom susreta.